Nowa szkoła

Minione wakacje dla uczniów i nauczycieli naszej szkoły po zakończeniu 2016 / 2017 roku szkolnego, jak nigdy, trwały aż ponad trzy miesiące. Zaistniała sytuacja powstała w wyniku zaplanowanego wcześniej kapitalnego remontu budynku zarówno jak zewnętrznej tak i wewnętrznej jego strony.

Jeszcze trwała końcówka roku szkolnego, a już zaczęły się przygotowania do wielkiej budowy. Od 3 czerwca budynek szkoły wraz z przylegającym terenem był całkowicie przekazany do dyspozycji ekipy budowlanej. Zadaniem firmy było nie tylko w pełni odremontować obiekt, ale też ścisłe dotrzymanie terminów inwestycji. Bowiem za zgodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego szkoła powinna była być oddana do użytku od drugiego tygodnia września.

Pełna modernizacja szkoły pochłonęła ogromne koszta. Skąd pochodziło finansowanie oraz o wartości całej inwestycji opowie Dyrektor szkoły dr Andrzej Bukowski.

Obecnie Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Lidzbarku Warmińskim jest szkołą nowoczesną, wyposażoną w najnowocześniejsze urządzenia i sprzęt. Całkowicie spełnia wymagania czasu i, niewątpliwie, będzie zapewniała wspaniałe warunki do nauczania uczniów na długie lata.

Orest Ortyński